Nusaybin'de Arıcılık kursu sertifikaları verildi

GÜNDEM Haber Girişi : 10 Temmuz 2019 16:17
Nusaybin'de Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından Hayat boyu Öğrenme Programı çerçevesinde Arıcılık kursuna gelen vatandaşlara sertifikaları verildi.

Nusaybin'de Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi tarafından Hayat boyu Öğrenme Programı çerçevesinde Arıcılık kursuna gelen vatandaşlara sertifikaları verildi.

 

Nusaybin Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezinin Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında, ortaklaşa yaptıkları eğitim hakkında bilgi veren Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ramazan Doğan, "İlçemiz meyvecilik ve hayvancılık konusunda gelişen ve üreten bir ilçe olma yolunda üreticilerimizin meyve ağaçlarının gelişim kuvvetlerinin belirlenmesi, meyve ağaçlarında zamanında ve tekniğine uygun budama yapılması ayrıca modern arıcılık konusunda kurs verilerek, arıcılıkta beslenme ve hastalıklar ile gezgin arıcılığın faydaları anlatıldı" dedi.

 

Arı ırkları hakkında bilgilendirme yapan Doğan, ilçede arıcılığın gelişmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini ve böyle bir çalışma başlattıklarını belirtti. 


Doğan, "İlçe Müdürlüğümüzde görevli teknik personeller olan Ziraat Mühendisleri İlhan Tekin, İdris Şen, Yılmaz Yıldırım ve Elver Akcan üreticilerimize verdikleri eğitimlerle ilçemizde ve yöremizde çiftçilerimizin bilinçli olarak tarım yapmasını sağlayacak, yetiştiriciliği yapılan ürünlerde hem kaliteyi hem de verimi artırarak aile ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaklardır. Daha önce de hayvancılık alanında "sürü yönetimi" adı altında eğitim verdik ve kurs sonunda sertifika dağıttık" şeklinde konuştu.

 

Bu program kapsamında bugüne kadar 85 vatandaşa sertifika verildiği bildirildi.