Nusaybin'de telafi eğitimleri başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 18 Kasım 2019 08:30
Ekim ayından Nusaybin'de yaklaşık 2 haftalık eğitim öğretime ara verilmesi nedeniyle ara tatilde telafi amacıyla yapılacak dersler başladı.

Ekim ayından Nusaybin'de yaklaşık 2 haftalık eğitim öğretime ara verilmesi nedeniyle ara tatilde telafi amacıyla yapılacak dersler başladı.

 

Sabah erken saatlerde okullarına gelen öğrenciler, öğretmenleri ve okul yöneticileri gözetiminde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

 

Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdussamet Tayfur, öğrencilere yaptığı konuşmada, bu yıl ilk defa uygulanan bir haftalık ara tatilde öğretmen ve öğrencileirn okullarında olacağını söyledi. Öğrencilerin dinç ve eğitime istekli bir şekilde okula gelmesinden dolayı mutlu olduklarını kaydeden Tayfur, hafta boyunca eğitim öğretimin aksamadan süreceğini ifade etti.

 

Daha sonra sınıflarına giren öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan telafi dersleri eğitimlerine başladı.

 

Nusaybin'de ilçe genelinde 110 okulda 28 bin öğrenci okullarına gitti.

 

9 Ekim'de başlayan 'Barış Pınarı Harekatı' sonrası bir bölümü PYD/YPG kontolündeki Kamışlı'dan Nusaybin'e atılan havan ve roketlerin ilçe merkezindeki sivil yerleşim yerlerine isabet etmesi sonrası eğitim öğretime iki hafta ara verilmişti.

 

Öğrencilerin derslerinden geri kalmaması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Nusaybin, Şenyurt, Artuklu, Şanlıurfa ve Şırnak'ta bazı okullarda telafi eğitimleri yapılmasını kararlaştırılmıştı.