Nusaybin'de Yaz Kur'an Kursları Eğitime başladı

EĞİTİM Haber Girişi : 21 Haziran 2010 14:41
Okulların tatil edilmesiyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yurt geneli Camilerde Kuran-ı Kerim derslerinin verilmesi için kurs açılmasına izin verdi. Mardinin Nusaybin ilçesinde ilköğretim 5.
Arif Altunkaynak
Okulların tatil edilmesiyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yurt geneli Camilerde Kur’an-ı Kerim derslerinin verilmesi için kurs açılmasına izin verdi. Mardin’in Nusaybin ilçesinde ilköğretim 5. sınıfı tamamlayan yüzlerce öğrenci Kur’an Kurslarında eğitime başladı.
 Nusaybin Müftüsü İhsan Açık, Abdulkadir Paşa Camisinde eğitime başlayan çocuklarla birlikte Yaz Kur’an Kursu açılışı yaptı.
 İlköğretim 5. sınıfı tamamlayan öğrenciler için ailelerin talebi doğrultusunda Kur’an-ı Kerim, Meali ve dini bilgileri eğitimi almaları amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde yaz Kur’an Kurslarının eğitime başladığını bildiren Müftü Açık, tüm Yurtta olduğu gibi Nusaybin Merkez ve bağlı Beldeler ile Köylerdeki camilerde eğitime başladıklarını kaydetti.
 Kursların işleyişi hakkında da bilgi veren Müftü Açık; “bu kursumuz iki ay içerisinde haftada 5 gün şeklinde eğitim verecektir. 3 dönem şeklinde hizmet verecek kurslarımızın sonunda öğrencilerimizin bilgilerini görmek amacıyla çeşitli yarışmalar düzenleyeceğiz. İlköğretim 5. sınıfı tamamlamış tüm çocuklarımızı Allahın ilk emri olan “yaratan rabbinin adıyla oku” ayetiyle Kur’an Kurslarımıza davet ediyorum” dedi. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi