Nusaybin Devlet Hastanesine Modern Ameliyathane

SAĞLIK Haber Girişi : 31 Temmuz 2010 16:29
Çalışmalarıyla Bölge hastanelerini geride bırakan Nusaybin Devlet Hastanesi Modern bir ameliyathaneye kavuştu. Baştabip Op. Dr. Süleyman Gökdemir, yeni hastanenin de müjdesini vedi.
Arif Altunkaynak - Murat Yaman - Abdullatif Altunkaynak
Çalışmalarıyla Bölge hastanelerini geride bırakan Nusaybin Devlet Hastanesi Modern bir ameliyathaneye kavuştu. Baştabip Op. Dr. Süleyman Gökdemir, yeni hastanenin de müjdesini vedi.
    Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü “Sağlıkta Dönüşüm Programı” çerçevesinden Nusaybin Devlet Hastanesi ameliyathane yenileme çalışmaları sona erdi. Hastane Modern bir ameliyathaneye kavuştu.
Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Gökdemir, Nusaybin Halkına layık modern, kaliteli ve fonksiyonel hizmetlerin sunumu amacıyla yapılan faaliyetlerden bir tanesi olan  Devlet hastanemizin ameliyathanesinin modernizasyon işleminin tamamlandığını bildirdi.
     Yaptıkları çalışmayla fiziki olarak dar, yıpranmış ve eskimiş olan ameliyathaneden kurtulup, modern teknoloji ile donatılmış, tamamen hijyenik ve son derece kaliteli, tüm ameliyatların yapılabileceği konfor bir ameliyathaneyi halkımızın hizmetine sunacaklarını kayeden Gökdemir konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Ameliyathanenin modernizasyonu ile artık doktorlarımız gönül rahatlığıyla tüm ameliyatlarını yapabilecek, herhangi bir enfeksiyon kaygıları olmayacak ve halkımızın da başka hastanelere gitmelerine gerek kalmayacaktır. Bu çalışmayla Hastanemizin ameliyathane bölümü ve diğer kısımları çoğu çevre il ve ilçe hastanelerinde bulunmayan günümüz teknolojisinin sağladığı en son modern alet ve araçlarla donatıldı”.
    “YENİ HASTANENİN ÇALIŞMALARI SON AŞAMAYA GELDİ”
     Nusaybin’e yapılacak yeni hastane hakkında da bilgi veren Baştabip Gökdemir, yeni hastanenin çalışmalarında son aşamaya geldiklerini kaydetti.
     Sağlık Bakanlığı İnşaat Dairesi tarafından yeni hastanenin mimarlık projesi ve maketi hazırlandığını belirten Gökdemir; “Başhekimlikçe yeni Hastanenin arazi ifraz kararı aşamaları için Harita mühendisine yetki verildi. Şu anda Belediyeden çıkacak olan arazi ifraz kararı beklenmektedir. Bu işlemler tamamlandığı anda Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hastanenin ihalesi yapılacak ve Nusaybin halkı iki yıllık süre içerisinde yeni hastaneye kavuşacaklardır” dedi.
 Baştabip Gökdemir; “Nusaybin Devlet Hastanesi doktorları, hemşireleri ve diğer tüm  personelinin Nusaybin halkına kusursuz bir şekilde hizmet ettiğini,  halkımızın gösterdiği ilgi, sevgi ve saygıdan  dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi