Nusaybin MAE İmam Hatip Ortaokulu başarısını pasta keserek kutladı

EĞİTİM Haber Girişi : 04 Ekim 2019 18:49
Nusaybin Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, 2018 - 2019 eğitim öğretim sezonunda gösterdiği başarısını pasta keserek kutladı.

Nusaybin Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu, 2018 - 2019 eğitim öğretim sezonunda gösterdiği başarısını pasta keserek kutladı.

 

Simur Lezzet Salonunda yapılan programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Şube Müdürü Abdulğani Ak, Okul Müdürü Abdussamet Tayfur, bazı okul müdürleri ve Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ile öğrencileri katıldı.

 

Yapılan pasta kesiminden sonra konuşma yapan Okul Müdürü Abdussamet Tayfur, "2018-2019 Öğretim Yılı sınav istatistikleri sonucunda okulumuz; sınavlara giren öğrenci sayılarına göre, 100 öğrenci ve üzeri ile katılan ortaokullar içerisinde 239 öğrencimiz sınavlara girmiştir.  Okulumuz ilçede 24 ortaokul arasında başarı ortalaması ile birinci, Mardin geneli 264 ortaokul arasında ise 13'ün olmuştur. Okulumuz aynı zamanda il genelinde 239 öğrenci ile en fazla öğrenci mezun eden okul olmuştur.

 

Sosyal etkinliklerde ise yıl boyunca bin 506 öğrencinin yaklaşık % 70'i etkinliklerde yer alacak şekilde etkinlik düzenlenmiş ve öğrencilerimiz yaklaşık 120 etkinlikte yer almışlardır.

 

Davranış profilinde ise bin 500 öğrencisiyle okulumuz öğrencileri çok iyi bir eğitimden geçerek davranışları ile en iyi seviyede yetiştirilmişlerdir" dedi.

 

Başarısından dolayı Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunu tebrik eden Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ise, bu okulumuzun Nusaybin'in başarısında emeğinin çok olduğunu belirtti.
Nusaybin'in eğitimde daha başarılı ve ileri seviyelere gelmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmadıklarını kaydeden Çetin, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulunun başarı çıtasını yükseltmesini ve diğer okulların da bu yolu izlemesini istedi.