Öğrencilerin sesini ilk Kaymakam Gemici duydu

EĞİTİM Haber Girişi : 08 Nisan 2010 20:44
Geçtiğimiz günlerde yazdığımız 'Kaykamakamımız ve Belediye Başkanımıza Duyurulur' Haberimize ilk cevap Nusaybin kaymakamı Yücel Gemici'den geldi.
Gemici, YGS'ye girecek maddi durumu kötü 68 öğrenciye yol masrafı verdiklerini, başvuruların devam ettiğini söyledi.
    ÖSYM tarafından tercihleri dışında sınava girmek zorunda kalan öğrencilere Mardin'in Nusaybin ilçesi Kaymakamlığı tarafından yol ücreti verileceği açıklandı.
     11 Nisan'da ÖSYM tarafından yapılacak YGS'de Mardin'de sınav merkezi yerlerinin kısıtlı olması nedeniyle birçok öğrenci tercih dışı merkezlerde sınava girmek zorunda kalacak. Öğrencilerin mağduriyetini azaltmak için Nusaybin Kaymakamlığı, il dışında sınava girecek öğrencilere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yol masrafı karşılama kararı aldı.
    Muhabirimize açıklama yapan Kaymakamı Gemici, ÖSYM tarafından tercihleri dışında sınava girmek zorunda kalan öğrencilerimizin zor durumda kaldığını belirterek; "Öğrencilerimizin mağduriyetlerini hafifletmek amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak bu öğrencilerimize yol masrafı yardımında bulunacağız. İlçe Merkezi, belde ve köylerde ikamet eden ve il dışında YGS'ye girmek zorunda kalan öğrencilerimizden yardıma muhtaç toplam 68 öğrencimize nakdi olarak yol yardımı yaptık. Yardımlarımız devam ediyor" dedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com