Nusaybin Belediyesinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği ayakta alkışlandı

Açıklama

Nusaybin Belediyesi tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde sahne alan Hakkâri Belediyesi Reng-i Hakkâri Sanat Topluluğu, Nusaybinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Mitanni Kültür Merkezinde yapılan etkinlik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü önemini anlatan açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra sahne alan Reng-i Hakkâri Sanat Topluluğu, yöresel kıyafetleriyle Doğu ve Güneydoğu Bölgelerine ait Türkçe ve Kürtçe ezgiler seslendirdi.

 

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte salonda oturacak yer kalmayınca izleyicilerin bir bölümü Reng-i Hakkâri grubunu ayakta dinledi. Sanat Topluluğu ezgilerini dinleyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, eşi Nigar Kayabaşı ve salonu dolduran müzikseverler Reng-i Hakkâri Sanat Topluluğunu ayakta alkışladı.

 

Programın sonunda sahneye davet edilen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Demirtaş, sanatçıları tek tek tebrik etti.

 

Salondaki misafirlere hitap eden Vali Demirtaş, "Reng-i Hakkâri hakikaten çok güzel hazırlanmış, bizim gönüllerimize su serptiler. Hakkâri Valimize teşekkür ediyorum. Çok güzel bir koro, çok güzel bir ekip oluşturmuşlar. Hepinizi yürekten tebrik ediyorum. Ülkemizin her tarafından bu rengi görmek mümkün. Hepinize çok teşekkür ediyorum, Tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü'nü kutluyorum" şeklinde konuştu.

 

Programın sonunda Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Demirtaş ile Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, Hakkari Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ahmet Karaçalı ile Reng-i Hakkâri Genel Sanat Yönetmeni Ayhan Tunç'a plaket ve İnanç Parkı resmi hediye etti.

 

Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.