Nusaybin'de Temizlik Kampanyası düzenlendi

Açıklama

Dünya Temizlik Günü nedeniyle Mardin'in Nusaybin ilçesinde çocukların da katılımıyla temizlik kampanyası düzenlendi.

 

Nusaybin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen temizlik kampanyası Belediye Başkanlığı binası önünde başladı.

 

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı'nın da katıldığı temizlik kampanyası, Sınır Park Mesire Alanında sona erdi. Kaymakam Kayabaşı, STK Temsilciler ve çocuklar birlikte çöp topladı. Çocuklar tarafından toplanan çöpler, poşetlere konularak Belediye Temizlik araçlarına konuldu.

 

Yapılan Temizlik Kampanyası ile ilgili açıklama yapan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı olarak böyle bir kampanya düzenlediklerini söyledi.

 

Çocuklarda çevre bilincini, çevre duyarlılığını ve temizlik farkındalığına dikkat çekmek bugün çocuklarla birlikte kentin belli bir kısmını temizlediklerini kaydeden Kayabaşı; "Burada asıl amacımız, özellikle gelişim çağındaki çocuklarımıza çevre bilincini yaşayarak öğretmektir. Çocuklarımızı evlerine gittiğinde hem ailelerine hem sosyal çevrelerine hem komşularına bugün yaptıkları çalışmaları anlatarak onlarda da bir bilinçlendirme oluşturarak, çevre hassasiyeti oluşturmalarını bekliyoruz. Çocuklarımız maşallah hepsi pırıl pırıl hepsi heyecanlıydı. Nusaybin bizim, temiz tutmak da biz Nusaybinlilerin görevidir. Ümit ediyorum ki daha temiz daha güzel daha yaşanılabilir bir Nusaybin için hep birlikte mücadele vereceğiz" şeklinde konuştu.

 

Kaymakam Kayabaşı, temizlik kampanyasına katılan öğrencilere ve STK temsilcileri ile görevlilere teşekkür etti.