Nusaybin'deki Ramazan etkinliklerinde Dursun Ali Erzincanlı coşkusu

Açıklama

Nusaybin Kaymakamlığı ve Nusaybin Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Ramazan Ayı etkinliklerini coşkusu devam ediyor. 

 

“Nusaybin’de Ramazan Bir Başka Güzel” temasıyla düzenlenen etkinlikler sürüyor.

 

Mitanni Kültür Merkezinde düzenlenen Ramazan etkinliği, çocuk oyunları gösterisiyle başladı. Daha sonra Recep Aslan’ın ilahi dinletisiyle devam eden etkinliklerde sahneye davet edilen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, selamlama konuşması yaptı.

 

Nusaybin’de Ramazan Ayı bereketini büyük bir coşkuyla kutladıklarını bildiren Sayın Kayabaşı, “Ramazan ayının bereketini Nusaybin'imizde Allah'ın izniyle iliklerimize kadar işliyoruz. Hem etkinliklerimizle hem de manevi iklimimizle Nusaybin'de Ramazanımız çok güzel geçiyor. Ramazanı hep birlikte idrak ediyoruz. Bugün bizim için çok önemli bir gün. Aramızda gönül dilimize, gönül coğrafyamıza hitap eden çok kıymetli şiirleriyle bizleri etkileyen hepinizin yakından tanıdığı çok kıymetli Dursun Ali Erzincanlı hocamızı Nusaybin'de ağırlamanın şeref ve gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimin Ramazan-ı Şerifi mübarek olsun” şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Dursun Ali Erzincanlı sahne aldı. En güzel şiirlerini okuyan Erzincanlı’ya vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi.

 

Programın sonunda Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, eşi Nigar Kayabaşı ve AK Parti ilçe başkanı Mehmet Latif Özel sahneye çıkarak Dursun Ali Erzincalı’ya çiçek takdiminde bulundular.