Nusaybin'den deprem bölgesine yardım seferberliği

Açıklama

Nusaybin'de deprem bölgelerine gönderilmek üzere başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.

 

Nusaybin Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, deprem bölgelerine gönderilmek üzere ayni yardım çağrısı yaptı. Yardım çağrıları sonrası Nusaybin ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde gıda, giyim, battaniye ve içme suyu toplanmaya başladı. Mitanni Kültür Merkezine getirilen yardımlar gönüllü vatandaşalar tarafından tırlara yüklendi.

 

İlk yardım tırlarını yüklenerek deprem bölgelerine gönderdiklerini bildiren Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Nusaybinlilerin yardım için adeta seferber olduklarını söyledi.

 

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı olarak ihtiyaç listesini kamuoyuyla paylaştıklarını ve depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda yardım topladıklarını kaydeden Kayabaşı, "Nusaybinli bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bugün olağanüstü bir şekilde insanlık vazifesini yerine getiriyorlar. Özellikle zor durumda olan, deprem bölgesinde sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için çağrı yaptığımızı ilk dakikadan itibaren Nusaybinli hemşehrilerimin büyük destek verdi. Desteklerinden dolayı aziz Nusaybinli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Yardımlarımızı toplamaya devam edeceğiz. Belirlenen ihtiyaç listesinde çerçevesinde vatandaşlarımızın yardımlarını sürdürmesini bekliyoruz.Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın bizim desteğimize ihtiyaçları var. Mitanni Kültür Merkezi'nde personellerimiz hazır duruyor. Vatandaşlarımızın yardımlarını teslim alıp tırlara yükleyecekler. Nakliye konusunda hiçbir sorun yaşamıyoruz. Gelen yardımları süratle deprem bölgesine ulaştırıyoruz. Vakit birlik vaktidir" şeklinde konuştu.

 

Nusaybin'de tırlara yüklenen yardım malzemeleri yapılan dualarla deprem bölgelerine gönderildi.