Nusaybin Milli Eğitimden LGS Şampiyonlarına Ödül

Açıklama

LGS'de Türkiye Şampiyonu olan iki öğrenci ile 0-5 arası yanlış soru cevaplayan öğrencilere Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin tarafından çeşitli ödüller takdim edildi.

 

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan ödül törenine Türkiye Şampiyonu Abdülaziz Özdemir, Amed Eren ve 5 soruya kadar yanlış yapan 13 öğrenci katıldı.

 

Öğrencileri tek tek tebrik ederek kutlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Türkiye Şampiyonu çıkarmanın gururunun yaşadıklarını ifade etti.

 

Çetin; "Öncelikle Türkiye şampiyonu olan iki gencimizi ve diğer arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, Başarılarının devamını diliyorum. İki Türkiye şampiyonu çıkardık, onların dışında bir yanlışı olan iki yanlışı olan 5 yanlışa kadar 13 öğrencimiz var. Tabii ki öğretmenlerimizin, Okul idarecilerimizin, bizim, mesai arkadaşlarımızın en önemlisi de ailelerinin emekleri var. Ben buradan özellikle ailelerine çok teşekkür ediyorum, bize her zaman destek oluyorlar. İnşallah Nusaybin'de eğitim gümbür gümbür geliyor diyebiliriz. Başarıyı hak eden bir ilçeyiz. Ayrıca üzerimizde emeği çok olanSayın Valimiz, Kaymakamımız ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür etmek istiyorum. Allah'ın izniyle biz bu tür başarının devamının sözü veriyoruz" dedi.

 

- SEYİT MUSTAFA ÇELİK FEN LİSESİ HİZMETE GİRİYOR

Öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin, Nusaybin'de hayırsever Çelik ailesi tarafından inşa edilen Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesi'nin buyıl hizmete gireceği müjdesini verdi.

 

Çetin; "Nusaybin Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesi malumunuz olduğu üzere açıldı, açılması ile yetmiyor hayırsever ailemiz Nusaybin'de okuyan öğrencilere bir de burs vadinde bulundu. Onun dışında öğrencilerimiz şunu görecek Allah'ın izniyle Nusaybin Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesi bölgemizde nadir eğitim yatırımlarından birisidir. Buraya gelen yavrularımız bizim emanetimizdir, gözümüz gibi bakacağız" ifadelerini kullandı.