POLİTİKA Haber Girişi : 13 Nisan 2010 11:59

Ahmet Türk'e yapılan saldırı Nusaybin'de kınandı

Ahmet Türk'e yapılan saldırı Nusaybin'de kınandı
Eski DTP Eş başkanı eski Mardin Milletvekili Ahmet Türke Samsunda yapılan saldırı Mardinin Nusaybin ilçesinde protestolarla kınandı.
Ahmet Türk'e yapılan saldırı Nusaybin'de kınandı
Eski DTP Eş başkanı eski Mardin Milletvekili Ahmet Türk’e Samsun’da yapılan saldırı Mardin’in Nusaybin ilçesinde protestolarla kınandı.
 Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Nusaybin ilçe örgütü önünde bir araya gelen ve aralarından Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı Abdulgani Bilge ile BDP ilçe başkanı Süleyman Çiftçi’nin de olduğu kalabalık grup, 27 Mayıs caddesi üzerinden Nevruz Alanına yürüdü.
 Alanda grup adın açıklama yapan BDP yöneticisi Şehmus Çetin, Eski DTP eş başkanı Ahmet Türk’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek grup adına basın açıklaması yaptı.
 Çetin yaptığı açıklamada; “Kürt sorununu çözmek istiyorum diyen AKP’nin muhatabın doğal olarak taraflardan biri olan Sayın Öcalan’ı alması gerekirken, inkar, tecrit ve imhayı esas alıp sorunun parlamento zemininde diyalog yoluyla çözmesi muhatap olarak da Kürtlerin iradesini temsil eden DTP’yi de kapatıp, Eş başkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un milletvekilliklerini de düşürerek onlarca Kürt siyasetçiye yasak getirmiştir.
 Son günlerde yapılan operasyonların barışa hiçbir katkı sunmayacağı gibi Kürt sorununu daha da çıkılmaza sokmaktadır. Kürtlere yönelik topyekûn imha, tecrit ve politikalarına bu sıralar linç girişimi de hızlandırılmıştır. Sayın Türk’e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, saldırıyı, tüm Kürt halkına yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz”
 Yapılan basın açıklamasından sonra grup 2 dakikalık oturma eylemi yaptı. BDP yöneticilerin uyarılarıyla grup daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com