POLİTİKA Haber Girişi : 12 Mart 2011 09:38

Ak Parti Mardin Milletvekili aday adayı Av. Düzgün, basınla biraraya geldi

Ak Parti Mardin Milletvekili aday adayı Av. Düzgün, basınla biraraya geldi
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin Milletvekili aday adayı Abdullah Düzgün, Mardinde gazetecilerle biraraya geldi.

AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI AV. ABDULLAH DÜZGÜN BASINLA BİR ARAYA GELDİ
-TOPLANTIYA KATILAN BÜYÜK ANVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI EMANULLAH GÜNDÜZ;
-“KURUM OLARAK AK PARTİYİ, MARDİN’DE İSE DÜZGÜN’Ü DESTEKLEYECEĞİZ”

Arif Altunkaynak

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin Milletvekili aday adayı Abdullah Düzgün, Mardin’de gazetecilerle biraraya geldi. Düzgün, aday olup Milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında gazetecileri bilgilendirdi.
     Mardin Yay Grand otelde verilen yemek gazetecilerle biraraya gelen Av. Düzgün, özgeçmişi ve Ak Parti’de yaptığı görevler hkkında bilgi verdi. Geçmiş dönemde de adaylık başvuru yaptığı ancak aday seçilmediği halde geceli gündüzlü, partinin bir neferi gibi adayların çalışmalarını desteklediğini kaydeden Düzgün, 12 Hazin seçimlerine de aday olmaması halinde bu çalışmasına devam edeceğini söyledi.
    -SİYASETİ HIRS İÇİN YAPMIYORUM
     Gazetecilerin soruları üzerine üzerine Av. Düzgün, Siyaseti hırs için yapmadığını belitti.  Geçmiş dönemde adaylık verilmemesine rağmen parti için çalışmaya devam etmesinin bunun en büyük örneği olduğunu ifade eden Düzgün; “ben sadece adaylık için buraya gelmiyorum. Ben yerel ve genel seçimlerden önce de sonrada  burada yaşıyordum. Hayatımı burada sürdürmeye de devam edeceğim. Siysetimi de burada sürdüreceğim” dedi.
     -MARDİN’İN EN BÜYÜK SORUNU EĞİTİM
     Mardin’in sorunları hakkında da çeşitli açıklamalar yapan Düzgün, il merkezi ve ilçlerdeki en büyük sorunun eğitim sorunu olduğunu söyledi.
     Üniversite giriş sınavları açıklandığı Mardin’in son sıralarda yer almasının kendilerini üzdüğünü kaydeden Düzgün, öncelikli çalışmasının eğitim olacağını ifade etti.
     -BÜYÜK ANAVATAN PARTİSİ GENEL BAŞKANI GÜNDÜZ DE DESTEKLERİNİ AÇIKLADI
     Av Düzgün’ün yaptığı toplantıya katılan Büyük Anavatan Partisi Genel başkanı Emanullah Gündüz, Kurum olarak Ak Partiyi kişisel olarak da Mardin’de Düzgün’ü destelediklerini deklare etti.
Gündüz şöyle konuştu;
“Genç yaşta siyasete başlamamızın nedeni içi boşaltılmış siyasetin içini doldurmak içindir. Topyekün bir mücadele vermemiz gerekir. Halk için rozetlerimizi bir kenar bıraktık. Siyaset akıl ve strateji işidir. Kurumsal olarak Ak Partiyi destekleme kararı aldık. Mardin'de hemşerimiz Abdullah Düzgün'ü destekliyoruz. Siyaset öyle bir hal almışki hayatın kendisi olmuştur.  Çalışmamızın nedeni de daha iyi bir yaşam içindir. Bu ülke bizim bu vatan bizim. Biz Türküz, Kürdüz  ve Arabız, biz Türkiye’yiz.  Zincirin halkaları gibi birbirimize bağlıyız.”
     Birçok siyasetçinin facebook ve twiter hesabı açması nedeniyle ülkenin en önemli gazete ve televizyon kanallarında haber odluğunu bildiren Gündüz; “çağımızda bu işleri 5 yaşındaki çocuklar yapıyor. Bu da demek oluyor ki o siyasetçiler bu çağın siyasetçisi değil onların dönemi geçmiştir” dedi.
 Toplantıya; Mardin Gazetecileri ve Yazar Cemiyeti başkanı ile Mardinlife’nin editörü Nezir Güneş, DHA Muhabiri Adnan Avuka, Mardin İletişim gazetesi imtiyaz sahibi Rıvan Fidan, Cihan Muhabiri Sehmus Ediz, Mezopotamya Gazetesi Yazı işleri müdürü Kadir Üründü, AA Muhabiri İbrahim Sincar, AA Nusaybin ve Nusaybinim.com Yazı İşleri Müdürü Arif Altunkaynak, İpekyolu gazetesi muhabiri Kenan Asman, TRT Muhabiri Ahmet Akkuş, Haberler.com Editörü Nasreddin Güneş ve İHA Muhabiri Murat Akgül katıldı. / Nusaybinim.com