MARDİN Haber Girişi : 10 Haziran 2020 02:52

Mardin Valiliğine Mahmut Demirtaş atandı

Mardin Valiliğine Mahmut Demirtaş atandı
Valiler kararnamesinin açıklanmasının ardından Adana'dan Mardin Valiliğine atanan Mahmut Demirtaş, kimdir?
Yeni Valiler kararnamesinin açıklanmasının ardından Adana'da görev yapan ve Mardin olarak görev yeri değiştirilen Mahmut Demirtaş, kimdir?
Mahmut Demirtaş'ın hayatı ve biyografisi
 
Mardin Valiliğine, Adana Valisi Mahmut Demirtaş atandı.
Valiler Kararnamesi Resmi gazete’de yayımlandı. Buna göre; Mardin Valisi Mustafa Yaman merkeze alındı. Yerine Adana Valisi Mahmut Demirtaş atandı.
 
Mahmut Demirtaş kimdir? Valilik Kararnamesi açıklandı ve yeni atanan veya yerleri değiştirilen valiler de belli oldu.
 
MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR
 
1965 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ın Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. Bu görevi yürütürken 3 Ağustos 2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valiliği’ne atandı. 2016 da ise Adana valisi olarak Atanan vali Demirtaş son olarak Mardin’e vali olarak ataması yapıldı.
 
Mahmut Demirtaş evli ve iki çocuk babasıdır