POLİTİKA Haber Girişi : 26 Ocak 2011 08:25

Nusaybin Ak Parti'de Dayanışma yemeği

Nusaybin Ak Parti'de Dayanışma yemeği
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardinin Nusaybin ilçesi teşkilatı, partililerin katıldığı dayanışma yemeği düzenledi.
Abdullatif Altunkaynak
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Mardin’in Nusaybin ilçesi teşkilatı, partililerin katıldığı dayanışma yemeği düzenledi.
 Ak Parti il başkanı Halil Can öncülüğünde düzenlenen Yemek, Aydınlar Konaklama tesislerinde verildi.
     Yemekte bir konuşma yapan Ak Parti İlçe Başkanı Can, ülkenin özgürlük ve demokrasilerde geldiği yeri anlattı.
    
Başbakan Erdoğan’ın demokratik açılımlarından dolayı dünyada örnek gösterildiğini kaydeden Can konuşmasını şöyle sürdürdü;
“10 yıl önce buradan Diyarbakır’a gittiğimizde on kontrol noktasından geçtiğimizi her halde kimse unutmayacaktır. Bu gün de haksız yere tutuklama, haksız yere zulüm ve faili meçhul yaşanmadığı bir tarih yaşıyoruz. Ak Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimiz, büyük bir yük altında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Nusaybin’de siyaset yapmak gerçekten zordur ama biz bu ülkede hak ve özgürlüklerin gelişmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. 2011’in seçim arifine giriyoruz. Biz de kendi aramızda Nusaybin’e sahip çıkacak ve ilçeye sahip çıkacak, hepimiz el ele hep beraber bir aday çıkarmaya çalışalım. Bunu şu anda bu toplantılarla değil daha sonra sivil toplam örgütleriyle ve işadamlarıyla gerekli toplantılarda bunu tartışacağız”.
   
Nusaybin’in yıllardır Eğitim, Sağlık başta olmak üzere birçok konuda ihmal edildiğine dikkat çeken Can, 2006 yılına kadar ilçede sadece bir lise binası olduğunu bunun şuanda 6 -7 liseye çıktığına değindi.
Yeni okullar için arazilerin hazır olduğunu da ifade eden Can, 150 yataklı devlet hastanesi için TOKİ’nin ihale sürecine girdiğini söyledi. / Nusaybinim.com
 
* YASAL UYARI: Bazı internet siteleri ve gazeteler, muhabirlerimiz tarafından yapılan haberleri izin almadan olduğu gibi kopyalayarak kaynak belirtmeme saygısızlığını göstermektedirler. Emeğe saygısızlık eden bu internet sitesi ve gazeteleri etik davranmaya davet ediyor, izin almadan kullandıkları haber ve fotoğrafların tüm yasal haklarını saklı tuttuğumuzu hatırlatıyoruz. Söz konusu emek hırsızlığı sürdüğü takdirde yayın kuruluşumuz tarafından yasal yollara başvurulacağının bilinmesini istiyoruz.