GÜNDEM Haber Girişi : 05 Aralık 2023 18:04

Nusaybin Çağ Çağ Deresi üzerine yeni bir köprü inşa ediliyor

Nusaybin Çağ Çağ Deresi üzerine yeni bir köprü inşa ediliyor

Nusaybin ilçesinde Devrim Mahallesi ile Fırat Mahallesini birbirine bağlayacak Çağ Çağ Deresi üzerine yeni bir köprü inşaatına başlandı.

 

Nusaybin Çağ Çağ Deresi 2. Kısım İkmali İnşaatı Kapsamında DSİ tarafından yapılacak Çelik Köprünün temeli atıldı. Devrim Mahallesi Dicle Caddesi ile Fırat Mahallesi Nisan Sokağı birbirine bağlayacak köprünün inşaatında incelemelerde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, DSİ 102. Şube Müdürü Alaattin Akgül’den bilgi aldı.

 

İncelemelerden sonra açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, Nusaybin için hayati öneme sahip olan kent trafiğini düzene sokacak, modern, aynı zamanda tarihi dokuya uygun bir köprü inşa ettiklerini söyledi.

 

Kayabaşı; “Köprümüzün bitimi ve Devrim Mahallesinde yaptığımız yeni asfalt çalışmaları ile şehrimiz Doğu-Batı güzergâhında alternatif yep yeni bir yol ağına sahip olacak. Devrim Mahallesi Dicle Caddesi ile Fırat Mahallesi Nisan Sokağını birbirine bağlayan yeni köprüyü kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Aynı zamanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Çağ Çağ Deresi kenarına yapılan Nusaybin Millet Bahçesinin de çalışmaları devam ediyor. Nusaybin Millet Bahçesi ile Yeni Köprümüz vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.