GÜNDEM Haber Girişi : 24 Ekim 2022 16:19

Nusaybin’de Muhtarlar Toplantısı yapıldı

Nusaybin’de Muhtarlar Toplantısı yapıldı
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Bakan Vekili Ercan Kayabaşı, merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı yaparak Belediye Başkanlığında ağırladı.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Bakan Vekili Ercan Kayabaşı, merkez mahalle muhtarlarıyla toplantı yaparak Belediye Başkanlığında ağırladı.

 

Nusaybin Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ve Belediye Birim Müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kayabaşı, tamamlanan, devam eden ve proje aşamasındaki projeler hakkında muhtarlara bilgi verdi.

 

Nusaybin’de daha önce yol sorununu çözecekleri sözünü verdiklerini hatırlatan Kayabaşı, “verdiğimiz sözün altını doldurmaya başladık” dedi.

 

Nusaybin için büyük ihtiyaç olan Devlet Hastanesi Caddesi ve çevresinde yolların Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandığını bildiren Kayabaşı, Nusaybin Belediyesi olarak da şuanda iki ekip halinde parke taşı çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ifade etti.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Kaymakamlığımız, Belediyemiz, Muhtarlarımız, STK’larımız ve vatandaşlarımızla hep birlikte çalışmalarımız planlıyoruz. 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımıza yönelik projeler geliştiriyoruz. Yollarımız yanı sıra Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz da faaliyete girdi. Şuanda 900 çocuğumuz belirli seanslarla yüzme kursu alıyor. İnşallah çocuklarımızın kariyer planlarını birlikte çizeceğiz. Belediyemizin öz kaynaklarıyla ilçemize 26 bin metrekare üzerine Sınır Park Mesire Alanını kazandırdık. Çocuklarımıza yeşil bir Nusaybin bırakacağız.

 

Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle Çağ Çağ Deresi çevresini Millet Bahçesi yapıyoruz. Orası ilçemiz için prestij yerlerimizden biri olacaktır. Gece gündüz demeden siz değerli muhtarlarımızla hizmetlerimize devam ediyoruz.”

 

Kaymakam Kayabaşı’nın konuşmalarından sonran Toplantıya katılan muhtarlar, tek tek söz alarak mahalleleri ile ilgili talepleri dile getirdi.