EĞİTİM Haber Girişi : 06 Eylül 2023 23:37

Nusaybin'den Bal Merkezine Yolculuk

Nusaybin'den Bal Merkezine Yolculuk

Özel Nusaybin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri bu kez İspanya yolcususu.

 

AB Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı Erasmus Programına yaptığı “Nusaybin’den Bal  Merkezine Yolculuk” isimli proje başvurusu kabul edilen Özel Nusaybin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, staj çalışması yapmak üzere İspanya’ya gittiler. Öğrenciler bu proje sayesinde İspanya’da gelişmiş olan Bal üretimine dair işleyişi ve bu alandaki teknolojik gelişmeleri yerinde öğrenebildiler.

 

Özel Nusaybin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı Erasmus Programına yaptığı “Nusaybin’ den Bal  Merkezine Yolculuk” isimli projesi ile 12 öğrenci, 4 refakatçi ile İspanya’da staj faaliyeti çalışması yapıldı.

 

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Mesleği Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında, 2023 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan “2021-1-TR01-KA122-VET-000016843” numaralı ve “Nusaybin’den Bal  Merkezine Yolculuk” başlıklı proje, uygunluk kriterlerini karşılayarak öğrenciler bu proje sayesinde İspanya’da gelişmiş olan Bal üretimine dair işleyişi yerinde görebildiler. Bu alandaki teknolojik gelişmeleri ve çağdaş araç-gereçleri uygulamalı olarak öğrenebilecek. Ayrıca bal üretiminde uzmanlaşmak için gerekli koşulların neler olduğunu yerinde öğrenme imkânı buldular.

 

Proje başarılı bir şekilde bitirerek, öğrencilerimizin yaşamış oldukları deneyimlerini okulda bulunan arkadaşları ile paylaşmışlardır.